Menu

Egzotyczne klimaty?

11 stycznia 2007 - Ciekawostki

Na dworze zimno, pochmurnie, smutno. Morale pracowników spadają. Jak sobie z tym poradzić? Wyjazdy integracyjne zawsze były dobrym rozwiązaniem, ale co to za integracja, kiedy pogoda nad głowami smutna.

Wyjazdy dla pracowników powinny być wyjątkowe, zwłaszcza jeżeli chcemy aby wrócili do pracy wypoczęci, pełni sił i chęci. Jednym z wielu rozwiązań są wyjazdy integracyjne za granicę.

Egzotyczne klimaty z łatwością podbudują morale pracowników i pokażą im, że są ważni. Nie, że tylko istnieją jako numerek w comiesięcznych płacach. Przecież pracownik do podstawa firmy, bez nawet tych rzekomo najmniejszych i nic nie znaczących firma nie mogłaby istnieć.

Takie podróże po ciepłych krajach, nawet jeżeli tylko na bardzo krótko mogą mieć ogromny wpływ na całą organizację. Wiadomo, że z angielskiego firma to company. To grupa ludzi działająca pod wspólnym celem, przyświeca im wizja. Jeżeli choć część grupy jest silna i pełna chęci do działania, reszta odczuwa ich poziom energetyczny i daje z siebie więcej.

Być może wyjazdy dla pracowników i integracja w ciepłych krajach nie należą do najtańszych, ale można to potraktować jako inwestycję, która zwróci się wielokrotnie w dłuższym okresie.

Nic nie jest w stanie zastąpić produktywnego i zadowolonego pracownika, który wie, że wykonuje ważne zadanie i że sam jest szanowany w firmie. Taki pracownik to czyste złoto.